Forever

Arkadaşlık, Dostluk ve Cesaret...

AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Evanna LYNCH (LUNA LOVEGOOD)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
lord_harry james potter
Muggle
Muggle

Erkek Mesaj Sayısı : 10
Nerden : ÇATLAK KAZAN mahallesi.diagon caddesi.durmstrang lojmanından
İş/Hobiler : öğrenci/sihir
Lakap : 2 tt li

MesajKonu: Evanna LYNCH (LUNA LOVEGOOD)   Cuma Nis. 11, 2008 1:25 pm

Arkadaşlar ilk baktığınızda Evanna LYNCH kimdir diyebilirsiniz.Evanna LYNCH harry potter ve zümrüdanka yoldaşlığı filminde luna lovegood rolünü oynayan kişi!

Ad:Evanna Lynch
Doğum Tarihi:16.08.1991
Doğum Yeri:İrlanda
Boy:1.52
Yaşadığı yer:Ailesiyle İrlanda’da, County Louth’un Termonfeckin'de yaşıyor

Biyografi

Evanna Lynch çok büyük bir Harry Potter hayranı ve Luna Lovegood rolünü 15.000 kızı geride bırakarak kazandı.
Lynch'nin ailesine kalırsa o Harry Potter serisine kafayı fena halde takmış. 2003 yılında serinin yazarı J.K. Rowling ile tanıştı ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın imzalı bir kopyasını almayı başardı.Evanna, Rowling'e bir mektup yazdı ve bu mektubunda ''Hayatım boyunca serinin hiçbir filminde rol alamayacağını buna sebep olarakda Termonfeckin gibi biryerde oturduğunu yazmış.Bunun üzerine Rowling ona bir cevap mektubu yollamış ve bu mektupta 'Termonfeckin hakkında bu kadar karamsar olmamalısın, çok güzel bir ismi var' demiş.

Harry Latino sitesi, Harry Potter ve ZümrüdüAnka Yoldaşlığı filmnde Luna Lovegood'u oynayan Evanna Lynch ile bir röportaj gerçekleştirdi.

J.K. Rowling senin Luna Lovegood'u çok iyi canlandırdığını söyledi. Onunla görüşüyor musun?
Evet, görüşüyorum ve ona kitaplar hakkındaki teorilerimi anlatıyorum. Beni her zaman dinliyor ama tek kelime etmiyor.

Ona karakterin hakkında, mesela Patronus'unun ne olduğu gibi yada doğum gününün ne zaman olduğu gibi sorular sordun mu? Bazı oyuncular, Robbie Coltrane ya da Alan Rickman gibi oyuncular karakterleri hakkında çok daha fazla bilgiye sahip. Bize karakterin hakkında farklı bir şey söyleyebilir misin?
Hayır. [Gülüyor]

Harry Potter sitelerini ziyaret ediyor musun?
Ah, evet! Mugglenet, en sevdiğim! Sanki onlara birşeyler borçluymuşum gibi hissediyorum. The Leaky Cauldron'u da seviyorum ama, Mugglenet sayesinde oyuncu kadrosu hakkında bir çok şey öğrendim.
...ayrıca hayranlarınız, başka bir isimle forumlara yazıp yazmadığınızı merak ediyorlar.
Evet, yazıyordum ama artık yazmıyorum.

21 Temmuz'da nerede ve kiminle olacaksın?
Oh evet! Kuzenim ve kızkardeşimle olacağım, kendimize t-shirt alacağız; çok çılgın olacak! Sanırım Londra'ya da gideceğiz çünkü herkes orada olur, yani çok heyecanlı olacak!

O zaman, kitabı da Londra'dan alacaksın herhalde?
Evet ama bundan tam olarak emin değilim, hâlâ düşünüyorum çünkü bir çok Harry Potter hayranı orada olacak ve beni tanıyabilirler diye düşünüyorum; etrafımı çevireceklerdir her zamanki gibi.

Bildiğimize göre, sen de bir Harry & Hermione'cisin. Peki ya Luna?
Ah ben Luna'nın Dumbledore ile birlikte olmasını isterdim. Dumbledore öldü, biliyorum ve de biraz yaşlı. [Gülüyor =D] Luna'ya ne olacağını bilmiyorum.

Ya taktığın küpeler? Onları da filmdeki gibi kendin mi yaptın?
Eh, evet. Ama J.K.Rowling bunu bana kendisi verdi. [Üzerine bir ay ve yaban tavşanı olan gümüş kolyesini işaret ediyor ("Luna", İspanyolca'da "ay" demek.)]
Ah, bu senin Patronus'un!
Evet, yaban tavşanı!

Filmin gösteriminde daha çok ata benziyordu.
Ama o benim değildi. At kimin patronusu bilmiyorum, ama benimkisi bir yaban tavşanı. Onu gördüm.

Hogwarts'ta okuyor olsaydın, hangi binada olurdun?
Gryffindor. Sanırım, bunun için yeterince cesaretliyim.

Neden Luna'yı oynamayı seçtin?
Çünkü onun gibi insanlara pek sık rastlanmıyor. Bir çoğumuzun geçmişle ilgili takıntısı vardır ama onun yok ve bu konuda tamamen bilinçsiz olmasıyla birlikte, mutlu o.

Karakterini anlatabilir misin?
4. yılında ve Harry'nin hayatında daha çok yeni. Babası Dırdırcı'da çalışıyor. Unutkan ve Harry'ye yakın. Herkes onun farklı olduğunu düşünüyor ama o kimseyi etkilemeye çalışmıyor. Farkında olmadan, hep kendisi gibi davranıyor ve kendini bu şekilde kabulleniyor.

Onda, kendinden bir parça buluyor musun?
Hayır, onun bana benzediğini söyleyemem. Ama o, benim olmak isteyeceğim türden birisi. Bir rol-model olabileceğini düşünüyorum. Bence, insanlar, kişiliklerini açıkça göstermeli.

Evanna, tüm bunlar senin için bir peri masalı gibi olmalı, nasıl bir deneyim bu senin için?
Harika! Herşey, hayal ettiğimden çok daha farklı oldu, çok daha umulmadık ve garip.

Ailen, 14 yaşındaki kızlarının Londra'ya gidip, bir filmde oynama konusunda bu kadar kararlı olmasına ne tepki gösterdi?
Her zamanki gibi, kafa salladılar ve güldüler. [Gülüyor] Ama annem çok üzüldüğümü görünce gitmemi söyledi ve ben de denedim. Londra'ya gittim ve rolü kaptım.

Senin için çok önemli olan bu role kendini nasıl hazırladın?
Özel olarak bir şey yapmadım, kitapları okudum, tek hazırlığım buydu... ve, bazı şeyleri hatırlamaya çalıştım.

Kendini komik bir insan olarak tanımlayabilir misin?
Evet, ayrıca ben çok büyük bir HP haranıyım; bunu da göstermek istedim.

Gelecek bölümlerde yer alacağına göre, amaçların neler?
Tim Burton'la ve hayranlarımla tanışmak istiyorum. Yönetmen olmak istiyorum ayrıca ama bu bir kaç yılda olacak bir şey.

Emin misin?
Evet, çocuk yönetmen! [Gülüyor]

Bu konuda ilk olurdun. Aktris olarak kariyerine devam etmeyi düşünmedin mi hiç?
Hmmm... Evet, olabilir, bu da diğer şeylerin arasında.

Evanna: Sekiz yaşlarındayken bir ara Tintin kitaplarına takmıştım ama annem başka bir şey okumamı istedi. “Harry Potter diye harika bir kitap var,” dedi ama ben gözlüklü bir çocuk hakkında kitap okumak istemediğimi söyledim – bunun kulağa oldukça aptalca geldiğini düşündüm. Sonra bana bir bölümünü okudu ve kitabı ondan aldım, çünkü çok sevmiştim – ve Tintin en alt rafı boyladı.
Kullanıcı profilini gör http://forever.turkforumpro.com/profile.forum?mode=register&agre
shalimar
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 48
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : pisikopat

MesajKonu: Geri: Evanna LYNCH (LUNA LOVEGOOD)   Çarş. Tem. 23, 2008 1:22 pm

paylaşim için teşşkur flower
Kullanıcı profilini gör http://www.yakamoz.forummotion.com

Evanna LYNCH (LUNA LOVEGOOD)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası